Νέα

Κορυφαίες 10 γυναικείες αθλητικές προσωπικότητες

Αθλητισμός στην Ινδία έχουν πάντα ταυτιστεί με τους άνδρες. Οι γυναίκες που ζουν σε αυτή τη χώρα δεν ενθαρρύνονται να συμμετέχουν ενεργά στον αθλητισμό! Οι όροι των γυναικών στην Ινδία που καταλαμβάνουν τον αθλητισμό είναι υπο-par όταν την εξετάσουμε με το διεθνές επίπεδο. Παρακάτω είναι μια λίστα με τις δέκα κορυφαίες θηλυκό διασημότητες στην ινδική σπορ που έχουν κάνει αυτό το έθνος υπερήφανοι, παρά όλες τις πιθανότητες.

1. Saina Νιουάλ:

Saina Νιουάλ είναι επίσης γνωστή ως το χρυσό κορίτσι του Ινδικού μπάντμιντον. Έχει φτάσει στο ζενίθ των αθλητικών επιτευγμάτων της, καθιστώντας με τους τρεις κορυφαίους παίκτες μπάντμιντον στον κόσμο. Η καριέρα της ξεκίνησε το 2016 όταν γύρισε στην 5η θέση στη λίστα παικτών World Badminton. Έχει κερδίσει το ελβετικό Open Grand Prix Χρυσό, της Ταϊλάνδης Open Grand Prix Χρυσό και την ινδονησιακή Open Super Series. Η αγωγή της στη φήμη στο τέλος κερδίζει το χάλκινο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

2. MC Μαίρη Κομ:

MC Μαίρη Κομ είναι επίσης γνωστή ως το «Million ρουπία Baby» στην Ινδία. Αυτή η σκληρή κυρία είναι πέντε φορές παγκόσμιος πρωταθλητής πυγμαχίας και έχει επίσης ένα Ολυμπιακό Χάλκινο μετάλλιο στο γατάκι της. Μαίρη Κομ είναι ο πρώτος πυγμάχος κυρία που κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου για την Ινδία.

load...

3. Σάνια Μίρζα:

Σάνια Μίρζα εξακολουθεί να παραμένει ένα από τα πιο αναγνωρισμένα πρόσωπα στην ινδική σπορ! Είναι η μόνη γυναίκα πρόσωπο της ινδικής τένις. Αυτό το σπορ αστέρων έχει μέσα και έξω από το επάγγελμα της από καιρό σε καιρό, λόγω σοβαρών τραυματισμών. Σάνια κάνει μια τεράστια επιστροφή στο Γαλλικό Όπεν με το σύντροφό του τένις της Μαχές Μπουπαθί.

4. Mithali Raj:

Mithali Raj είναι το πρόσωπο της ινδικής κρίκετ ομάδας των Γυναικών και κατατάσσεται νούμερο ένα από Αξιολογήσεις κρίκετ του ΔΠΔ Παγκόσμιο Γυναικών!

5. PV Sindhu:

PV Sindhu είναι το ανερχόμενο αστέρι στον κόσμο του μπάντμιντον! Έχει ήδη δημιουργήσει σάλο στον κόσμο του αθλητισμού με την απόδοσή της κατά τη διάρκεια του Λονδίνου το 2016 Ολυμπιακούς Αγώνες του. Κέρδισε το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο Li Xuerui της Κίνας κατά τη διάρκεια της Κίνας Δάσκαλος Σούπερ τουρνουά της σειράς και τέθηκε στα ημιτελικά. Εκείνη το έκανε για να παρθενική τελικό της στον Ινδικό Grand Prix Χρυσό Event όπου έχασε με Yanjiao Jiang της Κίνας. PV Sindhu είναι ο εθνικός πρωταθλητής στην Ινδία και έχει μια ημι-φιναλίστ στο Open της Μαλαισίας. Είναι σίγουρα ένα ανερχόμενο αστέρι!

load...

6. Γκίτα Phogat:

Γκίτα Phogat είναι μια ινδική παλαιστής και μια πρώτη αθλήτρια από τη χώρα για να έχουν τα προσόντα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Αυτό το κορίτσι έχει κερδίσει ένα χρυσό μετάλλιο στην πάλη FILA Ασίας Ολυμπιακό Αξιολόγηση τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο Almaty, Καζακστάν το 2016!

7. Deepika Κουμάρι:

Deepika Kumari, ένας άσσος τοξότης, έχει μια βαθμολογία του Παγκοσμίου Νο 2. Η παρούσα σούπερ σταρ κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στους Αγώνες της Κοινοπολιτείας το 2014 στην κατηγορία των επιμέρους περίπτωση εκ νέου καμπύλη των γυναικών. Κέρδισε άλλο ένα χρυσό μετάλλιο στο ίδιο αγώνισμα στην κατηγορία της ομάδας! Deepika τερμάτισε στην 8η θέση κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου, το 2016.

8. Dipika Pallikal:

Dipika Pallikal είναι ο πρώτος παίκτης σκουός από την Ινδία να έχουν ανέβει στις 20 κορυφαίες θέσεις στις εκτιμήσεις WSA. Αυτό το κορίτσι κέρδισε 3 τίτλους περιοδεία Wispa κατά το έτος 2015. Έχει επιτευχθεί η καλύτερη κατάταξη στη θέση 10 κατά το έτος 2016. Ήταν επίσης ένα ημι-φιναλίστ στο Αυστραλιανό Όπεν!

9. Τάνια Sachdeva:

Κωνσταντινούπολη Σκάκι Olymiad είδε την άνοδο του Grandmaster Τάνια Sachdeva. Κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο Ολυμπιάδα το 2016 και συνεχίζει να φέρει επιτυχία στη χώρα της.

10. Sharmila Nicollet:

Sharmila Nicollet είναι ένας άσος Ινδο-Γαλλικά παίχτης του γκολφ από το Bangalore. Αυτό το κορίτσι τερμάτισε στην 17η θέση στο τελικό στάδιο Lalla Aicha σχολείο περιοδεία, στο Ευρωπαϊκό Tour κυρίες. Κέρδισε μια κάρτα LET για το 2017.

Είναι μια θλιβερή αλήθεια ότι οι γυναίκες στην Ινδία τράβηξε κάτω από διαφορετικά αθλήματα συμβάσεις και αρχές. Είναι σημαντικό να ενθαρρύνονται να μπει σε εθνικό σπορ. Υπάρχουν επαρκείς πόρους στη χώρα μας και πραγματικά να το κάνει να συμβεί. Αυτά τα αστέρια του αθλητισμού celebrity θηλυκό είναι ένα πρότυπο για τις νέες γυναίκες σε όλη τη χώρα. Ας ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά του σούπερ σταρ να μιμηθούν αυτά τα διακόπτες διαδρομής.